Fórum o doprave
Diskusné stretnutie mesta Prešov v spolupráci so Stavebným fórom.sk
Utorok 2. 6. 2009 od 13.00 do 16.30 hod.
(registrácia účastníkov začína už o 12.30 hod.)
v kongresovej sále PKO - Čierny orol na Hlavnej 50 v Prešove
Otvorenie:
- Pavel Hagyari (Primátor mesta Prešov)
- Jaroslav Jaduš (štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR)
Program:
- Dopravná politika štátu vo vzťahu ku krajským mestám a k mestu Prešov
- Projektovanie dopravných stavieb a dopravný urbanizmus väčších miest
- Dopravná infraštruktúra - aktuálny stav a zámery mesta Prešov
- Verejná doprava - stratégie a nové trendy
- Doprava v kontexte regionálneho rozvoja a rozvoja cestovného ruchu
- Environmentálne problémy vyplývajúce z mestskej dopravy
- Diskusia
Moderátor:
- Andrea Gavulová (Žilinská univerzita v Žiline)
1. panel
Aktívni účastníci:
- Pavel Hagyari (Primátor mesta Prešov)
- Stanislav Hreusík (Výskumný ústav dopravný, a.s.)
- Jaroslav Jaduš (Ministerstvo životného prostredia SR)
- Vladimír Ligus (Odbor hlavného architekta mesta Prešov)
- Ľubomír Mateček (dopravný urbanista)
2. panel
Aktívni účastníci:
- Juraj Dančišín (Eurovia - Cesty, a.s.)
- Mário Grega (VINCI Park Slovakia)
- Peter Janus (Dopravný podnik mesta Prešov, a.s.)
- Gabriela Mareková (Slovenská správa ciest)
- Igor Ripka (IR Data)
- Viera Štupáková (koordinátorka Mobilita - Prešov pre cyklistov)
Prezentácie k stiahnutiu:
Účastníci:
Ľuboslav Adam (SSC IVSC Košice)
Pavol Adamčík (SPŠ stavebná Prešov)
Miroslav Angelovič (Obec Teriakovce)
Peter Angelovič (Presovske.info.sk)
Josef Balaži (MsR Prešov)
Ján Balún
Ján Bartoši (OR PZ ODI Prešov)
Milan Benč (MsZ Prešov)
Ivan Benko (MsR Prešov)
Michal Berezný (INVA GROUP, a.s.)
Peter Braný (INVA GROUP, a.s.)
Andrej Buday (SABIA)
Peter Burda (Slovenská agentúra životného prostredia)
Adriana Compeľová (MsÚ Prešov)
Mária Čížiková (MsZ Prešov)
Emília Danielovičová
Daniela Dzubajová (MsÚ Prešov)
Milan Džoganík (Technad, s.r.o.)
Stanislav Džubák (SPŠ stavebná Prešov)
Marián Eliáš (Spoločný obecný úrad)
Róbert Engel (Košický samosprávny kraj)
Dáša Frivalská (V.O.D.S., a.s.)
Anna Gajdošová (SSC IVSC Košice)
Sergej Galajda (Eurovia - Cesty, a.s.)
Peter Greguš (TV Markíza)
Matúš Hajgajda (SPŠ stavebná Prešov)
Ľudmila Halečková (Mesto Prešov)
Marián Harčarík (Stavebný úrad MsÚ Prešov)
František Hlohin (ASTRA VENDING, s.r.o.)
Richard Hovančák (SPŠ stavebná Prešov)
Ľubomír Hrabovecký (SPŠ stavebná Prešov)
Ľudovít Hrehovčák (KÚD Prešov)
Róbert Hrubý (ISPO Prešov)
Juraj Hurný (MsZ Prešov)
Karol Iglódy (ÚHA mesta Košice)
Vincent Ivanecký (Obec Kokošovce)
Ivan Ivanko (SPŠ stavebná Prešov)
Ľubomír Jarčuška (KR PZ KDI Prešov)
František Jurko
Cecília Kašperová (SSC IVSC Košice)
Jozef Kičura (SAD Prešov)
Vladimír Kmec (Stavoprojekt, s.r.o.)
Ľudovít Koháni (MsÚ Prešov)
Marián Kohút (Generálna sekcia ŽSR)
Júlia Kolesárová (Košický samosprávny kraj)
Marta Kollárová (MsZ Prešov)
Stanislav Košina
Pavol Kováčik (PROMA, s.r.o.)
Rudolf Kozlai (S-projekt, s.r.o.)
Nadežda Kozlaiová (S-projekt, s.r.o.)
Štefan Krištof (ISPO Prešov)
Alexej Kucirko (SPŠ stavebná Prešov)
Konštantín Kundrát (Alfa 04, a.s.)
Michal Kůrka (M.B.A.Financie, s.r.o.)
Štefan Kužma (poslanec NRSR)
Vincent Kvočák (Stavebná fakulta TU v Košiciach)
Ján Lašák (TASR Prešov)
Anna Litavcová (Košický samosprávny kraj)
Vladimír Luterán (KÚ pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Prešove)
Ľudovít Malaga (MsZ Prešov)
Katarína Maľárová (MsÚ Prešov)
Marta Martausová (MsÚ Prešov)
Juraj Marton (Prešovský samosprávny kraj)
Daniel Maruniak (Železnice SR)
Ondrej Matej (Bögl a Krýsl, k.s.)
Marek Medoň (ISPO Prešov)
Karol Migra
Jaroslav Michalička (PKO Prešov TV)
Jozef Mikolka (TOOŽ, a.s.)
Peter Murko (PeeMDe Global, a.s.)
Ladislav Natafaluši (SUDOP Košice, a.s.)
Pavol Navrátil (SWARCO-ELSIG, s.r.o.)
Peter Németh (Krajská rozvojová agentúra Prešov)
Ladislav Olexa (Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.)
Ondrej Ondik (Mion Building Company, s.r.o.)
František Ondrej (Woonerf, s.r.o.)
Anna Orságová (SPŠ stavebná Prešov)
Vojtech Petrani
Patrik Petro (SPŠ stavebná Prešov)
Slavomír Podmanický (REMING CONSULT, a.s.)
Róbert Považan (Rádio Prešov)
František Rešetár
Anton Rokošný (SaZÚPC, s.r.o.)
Eric Rouffet (Eurovia - Cesty, a.s.)
Jozef Sabol
Pavol Sedlacký (SPŠ stavebná Prešov)
Eduard Sedlák (IS, a.s.)
Jozef Sedlák
Vladislav Sedlák (MsÚ Prešov)
Štefan Sekera
Peter Sekerák (SEMOS, s.r.o. Prešov)
František Senderák
Dušan Skuban (DOPRAVOPROJEKT, a.s.)
Dušan Sninčák
Jakub Surmik (Slovenské hnutie obrody)
Darina Sýkorová (Mesto Prešov)
Mária Šalamunová
Martin Šima (Národná diaľničná spoločnosť, a.s.)
Milan Šimoňak (Koľajové a dopravné stavby, s.r.o. Košice)
Rastislav Štalmach (ARCHEUS reality center, s.r.o.)
Ján Šťastný (SSC IVSC Košice)
Filip Šutko (SPŠ stavebná Prešov)
Miroslav Talavašek (SRo Regina)
Michal Tkáč (Dopravný podnik mesta Košice)
Alexander Tokarčík (Technad, s.r.o.)
Mária Tomková (SSC IVSC Košice)
Ján Tóth (SUDOP Košice, a.s.)
Ladislav Tóth (IKP Consulting Engineers, s.r.o.)
Jozef Uebersax (SSC IVSC Košice)
Cyril Uličný (ISPO Prešov)
Stanislav Vaverčák (Stavební fórum.cz)
Jozef Vavrek (SSC IVSC Košice)
Mária Vitiaková (V.O.D.S., a.s.)
Dušan Vongrej (IKP Consulting Engineers, s.r.o.)
Peter Zajak (Mesto Košice)
Igor Zvoláreň (KÚ pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Prešove)