15. 6. 2016

Forum Prešov sa rozbehol

Forum Prešov sa rozbehol

Multi Development sa dohodlo s Tescom na budúcom predaji existujúceho obchodného domu v centre Prešova a akceleruje práce na príprave projektu nového moderného centra Forum Prešov

Už mnoho rokov sa občania v centre mesta pozerajú na starú budovu Prioru a nevábne vyzerajúcu plochu za ňou. Teraz spoločnosti Multi Development a Tesco podpísali dohodu o budúcom predaji OD a tým možnosti spojiť tieto dva pozemky za účelom developmentu nového moderného centra Forum v centre Prešova. Podľa tohto plánu na takto vytvorenej spojenej ploche vznikne do konca roku 2018 nové moderné obchodné a zábavné centrum Forum Prešov.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo naše jednanie o prevzatí OD Tesco dotiahnuť do zmluvy o budúcom predaji a že sa tak môžu akcelerovať práce na novom projektu Forum v Prešove. Vážime si, že Tesco preukázalo trpezlivosť a porozumenie a umožní po splnení vzájomne dohodnutých podmienok spojenie pozemkov OD s tými v našom vlastníctve, vďaka čomu sa teraz po dlhej dobe môže projekt Forumu rozbehnúť na plné obrátky. Myslím, že je to dobrá správa pre túto časť centra mesta pre obyvateľov i vedenie mesta.“ hovorí Luboš Kočí, riaditeľ Multi pre ČR a Slovensko.

Forum Prešov na Námestí Legionárov predstavuje moderné vnútromestské centrum, ktoré na ploche cez 30 000 m2 ponúkne viac ako 120 obchodov na troch poschodiach využívajúcich terén k prirodzenému napojeniu dvoch poschodí na okolitý terén. Okrem moderného supermarketu či obchodov mnohých známych značiek renomovaných medzinárodných reťazcov i malých butikov ponúkne tiež kaviarne a reštaurácie s vonkajšími terasami, multikino či veľké moderné fitness centrum a plochy pre deti. Návštevníkom prichádzajúcim autami ponúkne parkovanie prevažne v dvoch podzemných parkoviskách s kapacitou asi 500 miest. Zastávka mestskej hromadnej dopravy je priamo pri objekte. Súčasťou projektu je rovnako obnova externej tržnice a susediacej zelene.

„Moderné obchodné centrum v Prešove bolo dlho očakávané nielen obyvateľmi mesta a okolia, ale aj retailermi. Napriek tomu, že je tretím najväčším mestom, stále v ňom chýba zastúpenie medzinárodných značiek, ktoré sú už na iných miestach Slovenska samozrejmosťou,“ hovorí Katarína Paule, senior konzultantka v maloobchodnom tíme Cushman & Wakefield na Slovensku.

„Reakcie nájomcov sú veľmi pozitívne a veríme, že tento krásny a výborne lokalizovaný projekt prinesie do mesta a jeho centra nový život, pracovné príležitosti a veľa spokojných zákazníkov.“ dodala Katarína Paule.

„Sme presvedčení, že Forum Prešov má všetky potrebné vlastnosti na to, aby sa stal zmysluplným, solídnym projektom a zároveň i hodnotnou súčasťou mestského centra. Budeme sa snažiť tento sympatický projekt v mieste, ktoré si vďaka svojej jedinečnosti nepochybne zaslúži byť miestom stretávania, nákupov aj zábavy, rozbehnúť v čo najkratšej dobe a na takej úrovni, aby sme mohli byť my, ako aj miestni obyvatelia v budúcnosti na neho hrdí,“ pokračuje Kočí.