1. 6. 2017

Prologis prenajal špekulatívnu budovu na Slovensku len za osem týždňov po dokončení výstavby

Prologis prenajal špekulatívnu budovu na Slovensku len za osem týždňov po dokončení výstavby

Prologis dnes oznámil, že celkom prenajal novopostavenú špekulatívnu budovu s rozlohou 21 140 metrov štvorcových v Prologis Park Bratislava veľkoobchodníkovi s nábytkom.

Nájomná zmluva bola podpísaná len dva mesiace po dokončení výstavby.

Budova 15 bude zákazníkovi slúžiť ako distribučné centrum s umiestnením ideálnym pre spoločnosti pôsobiace v celom regióne strednej a východnej Európy a v Rakúsku. Transakciu sprostredkovala spoločnosť CBRE.

„Táto transakcia je známkou pokračujúceho trendu vysokého dopytu po priemyselných priestoroch v našom parku. Zákazníci majú záujem o benefity, ako je dostupnosť parku a jeho vybavenosť, rovnako tak kvalitnú infraštruktúru, ktorú Prologis všetkým svojim zákazníkom poskytuje,“ povedal Martin Stratov, senior manažér pre prenájom a výstavbu spoločnosti Prologis na Slovensku.

V Prologis Park Bratislava sa v súčasnosti nachádza 16 budov s rozlohou vyše 345 000 metrov štvorcových slúžiacich na výrobu a distribúciu. Ide o najväčší park spoločnosti Prologis v regióne strednej a východnej Európy, ktorý ponúka 66 000 metrov štvorcových pre ďalšiu výstavbu. Je situovaný 24 kilometrov východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 kilometrov od medzinárodného letiska.

Prologis je s viac ako 530 000 metrami štvorcovými logistických a priemyselných priestorov hlavným poskytovateľom distribučných nehnuteľností na území Slovenska (k 31. marcu 2017).